ÎN ATENŢIA PERSOANELOR CARE DEŢIN IMOBILE PE RAZA COMUNEI GĂLĂUŢAŞ

Măsurătorile pentru intabularea terenurilor prin programul de cadastru general continuă din data de 17.05.2021 în zonele CIȘC și TUFE . Persoanele care au proprietăți în aceste zone și care nu au fost măsurate anterior sunt rugate să contacteze telefonic la numărul 0755480630, Bogdan Vodă (regristru agricol comuna Gălăuțaș) pentru informații și programări.

Anunt important

INFORMARE FERMIERI

COMUNA GĂLĂUŢAŞ, anunţă publicul interesant cu privire la faptul că Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale  a elaborat şi actualizat documentele informative de ghidare aplicabile în anul 2021 pentru Măsurile de mediu şi climă. Acestea facilitează acordarea unor plăţi anuale, pe hectar de suprafaţă agricolă, pentru compensarea costurilor suplimentare şi a pierderilor de venit suportate de fermieri.

Implementarea acestor măsuri de dezvoltare în România este asigurată prin intermediul Măsurii 10 – Agro-mediu şi climă, Măsurii 11 – Agricultură ecologică şi a Măsurii 13 – Plăţi pentru zone care se confruntă cu constrângeri naturale. Materialele informative referitoare la măsurile de mediu şi climă aferente anului 2021 sunt publicate pe următoarele adrese web:

1. https://www.madr.ro/pndr-2014-2020/implementare-pndr-2014-2020/masuri-de-mediu-si-clima/masuri-de-mediu-si-clima-2021.html

1. https://portal.afir.info/informatii_generale_pndr_investitii_prin_pndr_ masuri_de_mediu_si_clima

Anunt important

MODERNIZARE DRUM ȘI AMENAJARE PARCĂRI, DC75-CĂMINUL CU PROGRAM PRELUNGIT PRICHINDEL ÎN COMUNA GĂLĂUȚAȘ, JUDEȚUL HARGHITA

MODERNIZAREA STAȚIEI DE EPURARE A LOCALITĂȚII GĂLĂUȚAȘ

Recomandari pentru fermierii din sectorul vegetal

ANUNT COLECTIV

În temeiul art.47 alin.(5) lit. b) și ale alin. (6) și (7) din Legea nr. 207/2015 privind Codul de Procedură Fiscală, cu modificările şi completările ulterioare, comunicăm că au fost emise acte administrative fiscale pentru următorii contribuabili