Rezultatul selectiei dosarelor de concurs ale candidatilor

Primăria comunei Gălăuţaş, județul Harghita anunta rezultatul selectiei dosarelor pentru ocuparea funcției publice de execuție vacante de:  –CONSILIER, CLASA I, GRAD PROFESIONAL DEBUTANT, COMPARTIMENT AGRICOL.

Anunt nr 3725 din 2018

Nr.3725  /2018

ANUNȚ

În îndeplinirea prevederilor art. 18 alin.(2) din Legea nr. 3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului și ale pct. 13 din H.G.R. nr. 743/2018 privind aprobarea Programului calendaristic al referendumului național pentru revizuirea Constituției din 6 și 7 cotombrie 2018, prin prezenta se aduce la cunoștința cetățenilor comunei GĂLĂUȚAȘ, delimitarea și numerotarea secțiilor de votare precum și a sediilor acestora de la nivelul comunei Gălăuțaș, după cum urmează:

Nr. sectie de votare Sediul /adresa sectiei de votare Delimitare secţie de votare
Loc. Comp./sat ap. Arteră**/număr administrativ/bloc/descriere
147 ŞCOALA GIMNAZIALĂ  ”DUMITRU GAFTON” GĂLĂUȚAȘ,

Com. GĂLĂUŢAŞ, Sat Gălăuțaș Nr. 124, judetul Harghita

GĂLĂUŢAŞ

toate numerele din intervalul nr. 1 -154A; nr. –  bl. 1, bl. 2, bl. 3, bl. 4, bl. 5, bl. 6, bl. 7, bl. 8, bl. 9, bl. 10, bl. 13, bl. 17, bl. 18, bl. 19, bl. 20, bl. 21, bl. 22, bl. 23, bl. 24, bl. 25, bl. 32A, bl. 32B, bl. 32C, bl. 32D;
148 ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”DUMITRU GAFTON” GĂLĂUȚAȘ,

Com. GĂLĂUŢAŞ , Sat Gălăuțaș, Nr. 124, județul Harghita

DEALU ARMANULUI

GĂLĂUŢAŞ

toate numerele din intervalul nr. 156 -493;
    NUŢENI

PLOPIŞ

TOLEŞENI

149 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DUMITRU GAFTON” GĂLĂUȚAȘ,

Com. GĂLĂUŢAŞ , Sat Gălăuțaș, Nr. 124, județul Harghita

GĂLĂUŢAŞ-PÎRÂU

toate numerele din intervalul nr. 128-347;
    PRELUCA

nr. 342; nr. 346;
    ZĂPODEA

toate numerele din intervalul nr. 355 -378;

Gălăuțaș, la 2 octombrie 2018

PRIMAR,

ȚĂRAN RADU

Rezultate finale si rezultatul probei de interviu la concursul pentru ocuparea functiei de Consilier, debutant, Compartiment impozite si taxe, urbanism

Rezultatul probei scrise la concursul pentru ocuparea functiei de Consilier, debutant, Compartiment impozite si taxe, urbanism

Rezultate concurs- asistent medical comunitar.

Anunt rezultate concurs

Anunț cu rezultatul selecției dosarelor de concurs pentru ocuparea postului vacant de asistent medical comunitar principal , studii medii, compartimentul de Asistență Socială și Autoritate Tutelară din cadrul aparatului de specialitate al primarului comunei Gălăuțaș

Anunt concurs

Primăria Comunei Gălăuţaş, județul Harghita

organizează concurs pentru ocuparea funcției publice de execuție vacante de:CONSILIER, CLASA I, GRAD PROFESIONAL DEBUTANT, COMPARTIMENT IMPOZITE ȘI TAXE, URBANISM (cu responsabilități și atribuții în domeniul urbanismului și amenajării teritoriului, autorizării executării lucrărilor de construcții și urmărire implementare proiecte derulate la nivelul unității administrativ-teritoriale)

Conditiile de participare la concurs, bibliografia, procesul verbal de afisare si fisa postului sunt atasate prezentului articol.

Anunt concurs asistent medical comunitar 31 iulie 2018

Comuna Gălăuțaș organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a următoarei funcții contractuale vacante de:

ASISTENT MEDICAL COMUNITAR PRINCIPAL, studii medii

din cadrul Compartimentului Asistentă Socială și Autoritate Tutelară

Conditiile de participare, calendarul concursului, bibliografia si procesul verbal de afisare se regasesc in documentul atasat prezentului anunt.

Programul National de Cadastru si Carte Funciara

Campanie de informare şi conştieintizare a Programului naţional de cadastru şi carte funciaraă 2015-2023 care are drept scop inregistrarea gratuită a tuturor imobilelor ( terenuri, clădiri şi apartamente).

Pentru mai multe detalii accesati click aici.

Anunt public

COMUNA GĂLĂUȚAȘ anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de obţinere a acordului de mediu a proiectului „Modernizarea stației de epurare a localității Gălăuțaș, județul Harghita”situat în jud. Harghita, com. Gălăuțaș.

Informaţiile privind potenţialul impact asupra mediului al proiectelor propuse, pot fi consultate la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Harghita din mun. Miercurea-Ciuc , str. Márton Áron nr.43, în zilele lucrătoare luni-joi între orele 8,00-16,30, vineri între orele 8,00-14,00.

Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenţiei pentru Protecţia

Mediului Harghita pe tot parcursul procedurii de reglementare.  ( Fax: 0266-310041, e-mail: office@apmhr.anpm.ro)