Rezultate finale si rezultatul probei de interviu la concursul pentru ocuparea functiei de Consilier, debutant, Compartiment impozite si taxe, urbanism

Rezultatul probei scrise la concursul pentru ocuparea functiei de Consilier, debutant, Compartiment impozite si taxe, urbanism

Rezultate concurs- asistent medical comunitar.

Anunt rezultate concurs

Anunț cu rezultatul selecției dosarelor de concurs pentru ocuparea postului vacant de asistent medical comunitar principal , studii medii, compartimentul de Asistență Socială și Autoritate Tutelară din cadrul aparatului de specialitate al primarului comunei Gălăuțaș

Anunt concurs

Primăria Comunei Gălăuţaş, județul Harghita

organizează concurs pentru ocuparea funcției publice de execuție vacante de:CONSILIER, CLASA I, GRAD PROFESIONAL DEBUTANT, COMPARTIMENT IMPOZITE ȘI TAXE, URBANISM (cu responsabilități și atribuții în domeniul urbanismului și amenajării teritoriului, autorizării executării lucrărilor de construcții și urmărire implementare proiecte derulate la nivelul unității administrativ-teritoriale)

Conditiile de participare la concurs, bibliografia, procesul verbal de afisare si fisa postului sunt atasate prezentului articol.

Anunt concurs asistent medical comunitar 31 iulie 2018

Comuna Gălăuțaș organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a următoarei funcții contractuale vacante de:

ASISTENT MEDICAL COMUNITAR PRINCIPAL, studii medii

din cadrul Compartimentului Asistentă Socială și Autoritate Tutelară

Conditiile de participare, calendarul concursului, bibliografia si procesul verbal de afisare se regasesc in documentul atasat prezentului anunt.

Programul National de Cadastru si Carte Funciara

Campanie de informare şi conştieintizare a Programului naţional de cadastru şi carte funciaraă 2015-2023 care are drept scop inregistrarea gratuită a tuturor imobilelor ( terenuri, clădiri şi apartamente).

Pentru mai multe detalii accesati click aici.

Anunt public

COMUNA GĂLĂUȚAȘ anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de obţinere a acordului de mediu a proiectului „Modernizarea stației de epurare a localității Gălăuțaș, județul Harghita”situat în jud. Harghita, com. Gălăuțaș.

Informaţiile privind potenţialul impact asupra mediului al proiectelor propuse, pot fi consultate la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Harghita din mun. Miercurea-Ciuc , str. Márton Áron nr.43, în zilele lucrătoare luni-joi între orele 8,00-16,30, vineri între orele 8,00-14,00.

Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenţiei pentru Protecţia

Mediului Harghita pe tot parcursul procedurii de reglementare.  ( Fax: 0266-310041, e-mail: office@apmhr.anpm.ro)

Primăria comunei Gălăuţaş, județul Harghita organizează concurs pentru ocuparea următoarei funcții publice de execuție vacante

1. Un post de CONSILIER, CLASA I, GRAD PROFESIONAL DEBUTANT, COMPARTIMENT IMPOZITE ȘI TAXE, URBANISM (cu responsabilități și atribuții în domeniul urbanismului și amenajării teritoriului, autorizării executării lucrărilor de construcții și urmărire implementare poriecte derulate la nivelul unității administrativ-teritoriale)

Detalii privind desfasurarea concursului, bibliografia, fisa postului si calendarul concursului se regasesc in documentele atasate prezentului anunt.

Comuna Galautas a primit titlul de „Sat Cultural al Romaniei”-2018 la finala nationala a Satelor Culturale ale Romaniei

In data de  30 martie 2018,  Comuna Galautas, a fost prezenta la finala nationala a Satelor Culturale ale Romaniei, care a a vut loc la Bacau la Muzeul de Stiinte Naturale Ion Borcea. Ne-am prezentat cu mandrie portul popular, obiceiurile si evenimentele culturale. Felicitari tuturor celor care prin implicarea lor au facut cunoscuta comuna noastra! Comuna Galautas a primit titlul de „Sat Cultural al Romaniei”-2018.

Galautas prezentare

Prezentare Galautas, 30 martie 2018 Bacau